MiFiNo 2018-05

Zdravím do teplých dní 🙂
Doufám, že jste si užili volných dnů navíc. My na výletech do jižních, severních Čech, i za rodinou.

(1) OBECNÉ: Tyhle emaily jsou o finančním vzdělávání a aktualitách, kam kvalitně investovat. K tomu vás zvu do facebookové skupiny „CashFlow realita“ (https://www.facebook.com/groups/1596833697059127/). Skupina organizuje pravidelné hraní stejnojmenné deskové hry a při tom si nanečisto vyzkoušíte různé typy investování a spoření. Zároveň máte možnost se potkat osobně s lidmi, kteří mají dost investičních zkušeností a poradit se s nimi o svých představách. Některé informace se nejlépe sdělují z očí do očí, to mám stejně.

(2) ZLATO STŘÍBRO: Zvu na přednášku Cykly bohatství, v pondělí 21.5. od 18:00 do 20:00, VŠE v Praze – rezervace přese mne. Pojmenoval jsem si ji jako „2hodinový koncentrát okamžitě použitelných znalostí pro investování“. Jde dlouhodobě o nejefektivnější vzdělávací akci – informace z ní použijete na celý svůj život.
Co se týče cen kovů samotných: díky silnější koruně, Čech stále může kupovat za nízkou cenu. „Američanovi“ zlato vzrostlo od 2015 zhruba o 25% a nejspíš půjde k hranici 1450 USD/oz v létě 2018.

(3) FOREXTRA A KRYPTOMĚNY: Plánuji kolem léta nakoupit kryptoměny, protože se očekává jejich pokles. S největší pravděpodobnostní Ethereum, které se často využívá pro tzv. Smart contracts. Wikipedie o tom říká: „Zastánci chytrých kontraktů tvrdí, že díky této vlastnosti může být spousta smluvních ujednání částečně či úplně sebe-vykonávající, sebe-vynucující, nebo oboje. Chytré kontrakty mají potenciál za nižších nákladů poskytovat větší bezpečnost a vymahatelnost, než klasické právo.“ (https://cs.wikipedia.org/wiki/Chytr%C3%BD_kontrakt)

 

(4) FUNKČNÍ TIP: Zkuste další měsíc pozorovat, jestli se odměňujete, když se vám něco podaří. Podle Marcely Hrubošové (http://www.financeproradost.cz/clanek/jak-nemit-na-ucte-nulu) bychom si měli odkládat nejdřív 10% svých příjmů, a z těch si dělat jen radost 🙂 Já si toto konto tvořím u AirBank, protože umožňuje tzv. podúčty.

Jak se odměňujete?

Nebo který bod vás zajímá nejvíc, mi pošlete na info@michalnedbal.cz, rád se s vámi o tom pobavím.