MiFiNo 2018-11: Cykly bohatství

Krásný barevný podzim přeji.

 

Mě toto období baví. Některé dny se obléknu jako v létě a jiné zase jako v zimě. Využiji úplně celý šatník. Totéž s barvami. Jednou v zelené, jednou v modré, občas něco výraznějšího 🙂 Jak to máte vy?


(1) OBECNĚ: Trhy se nám houpají stále častěji.

  • Pro investory do akcií to znamená poklesy: před třemi týdny -11 %, už podruhé v tomto roce.

  • Pro investory do nemovitostí zpomalování trhu: těžší podmínky pro získání hypotéky a tedy slabší poptávka. Klient mi vyprávěl, jak před 10-ti lety koupil po krizi nemovitost za 1mio a dnes má cenu 3mio. Čistý zisk z nájmu by mu přinášel 48.000 Kč ročně, neboli výnosnost 1,6 %. Tak to raději prodal a ty peníze zčásti proměnil do drahých kovů. Přestože dividendu nepřinášejí, jejich kapitálový zisk v dobách krizí je ve velkých desítkách %. (2009-2011 o 180 %). Při opakování takového scénáře, si za to koupí, za pár let, stejné nemovitosti dvě.
  • Pro investory do podílových fondů 0 % reálný výnos i díky inflaci. Protože rostoucí úroky znamenají klesající cenu dluhopisů (ekonomický zákon) a těch je v podílových fondech hodně. Pro zajímavost se podívejte do svých výpisů, kolik dluhopisových fondů tam je.
  • Pro investory do drahých kovů stále možnost nakupovat ve slevě. Jedním z hodnotově vypovídajících ukazatelů je Dow/Gold ratio. Neboli, jestli je zlato vůči akciím drahé nebo levné… a naopak.

Proč tomu tak je a jak toho využít pro sebe, velmi pragmaticky vysvětluje přednáška Cykly bohatství. Poslední letošní 20.11. od 18-20hod. Kdo chcete mít své úspory a majetek v pořádku a dlouhodobě výdělečně, přijďte, lístky zajistím.

Přijďte se podívat na Cykly bohatství

Co jsou to Cykly bohatství, proč byste na nich neměli chybět a na co se tam můžete těšit? To a ještě něco navíc prozradí ambasador metodiky chytrého investování Pavel Ryba…

Zveřejnil(a) GOLDEN GATE CZ dne Pondělí 18. června 2018

 


(2) ZLATO STŘÍBRO: Spustili jsme komoditní účet. Jsme tak jediní na trhu, u koho můžete v libovolném poměru spořit do všech třech kovů: zlato stříbro platina. A celou startovací platbu vracíme v čase zpátky… reálné náklady jsou 0 Kč. Od 500 Kč měsíčně. Tedy dostáváte maximální flexibilitu, náklady se vám vrátí, žádné penále, anonymní majetek, nedaněný výnos, u zlata i bez DPH, 24/7 samostatné ovládání nákupů a odprodejů.

Ne/výhoda? Skladování, protože je to ve fyzické podobě a máte to většinou doma = pod svou kontrolou.


(3) FOREXTRA A KRYPTOMĚNY: Ticho po pěšině, žádné významné události jsem nezaznamenal. Fundamentální důvody pro nákup tedy zůstávají. Byť stále kryptoměny patří do spekulativních investic, „na hraní“. Díky technologii blockchain si však myslím, že jejich čas přijde a šéfka MMF (mezinárodní měnový fond) nedávno prohlásila, že je pro, aby centrální banky vydávaly vlastní kryptoměny. Ale to je na osobní potkání.

Výsledek obrázku pro blockchain


(4) FUNKČNÍ TIP: Když si v McDonald’s dáte cokoli, dostanete k tomu účtenku a na ní je kód + odkaz na web se zpětnou vazbou. Poté věnujete pár minut vyplnění dotazníku, uděláte tak dobrý skutek pro jejich lepší služby a za to si můžete dát nápoj zdarma. To mi přijde fér obchodní výměna.

Výsledek obrázku pro mcdonalds


PS: podpořte prosím víru v mé konání lajkem na fb.me/mifino.michalnedbala spustil jsem možnost, rezervovat si schůzku se mnou online.