MiFiNo 2019-08: Vyšehradské fórum

Krásné letní dny přeji.

 

Chtěl jsem nějaké hlubší zamyšlení, ale tentokrát jsem čistý jako voda ze studánky…

 


(1) OBECNĚ:

„V létě 2020 – tedy za rok – budeme mít za sebou konec jakékoli víry v to, že by monetární politika něco změnila. Budeme svědky extravagantního utrácení, které vytlačí inflaci nad úroveň, kterou by kdokoli očekával, a to jen pár čtvrtletí poté, co byla inflace (zase jednou) prohlášena za mrtvou.
Tentokrát můžeme tento šok očekávat po globální fiskální expanzi, která by se měla dostavit ve třetím a čtvrtém čtvrtletí. Za těchto podmínek nejvíce vydělají trhy s komoditami a skutečnými zdroji, infrastruktura, mzdy a zlato.“ Autorem textu je Steen Jakobsen, hlavní ekonom a CIO Saxo Bank. (https://roklen24.cz/a/Sn7uz/akciovy-vyhled-chysta-se-poradna-boure-ktera-zvedne-vlnu-inflace)

 


(2) ZLATO a STŘÍBRO:

Skoro se mi chce říct, stačí se podívat na graf: 15 % zhodnocení za poslední 3 měsíce… Nicméně… vybavíte si, jak poznáte, kdy je zlato levné nebo drahé (DowGold ratio)? Tak ještě nějakou dobu (pár let) budeme v době, kdy je spíš levné a výnosy na něm teprve před námi. A stříbro? Je za cenu, jakou měly byty v 90. letech. Kdyby vám někdo v 90. letech řekl, kolik budou stát byty dnes – koupili byste? … Tak kupte dnes stříbro; tím spíš, že v příštích 2-5 letech očekáváme 10ti-násobné zhodnocení. Neboli každá dnešní 1000 Kč = 10.000 Kč do 5 let! „Bohužel“ nám často cenové odhady vychází… 4 z 5. Více uslyšíte na přednášce Dům, který postavilo stříbro, 28.8.
Plus mám prosbu, provádím výzkum: Co by měla umět aplikace o drahých kovech, aby jste si ji stáhli? Pro vás klienty, ale především pro vás neklienty? Dobrý podnět rád ocením právě stříbrnou mincí.
  • 28.8. Dům, který postavilo stříbro (jak se přes výnos na stříbře dostat k vámi vybrané nemovitosti)
  • 13.9. Mince s příběhem – Výnos 100% během 3 let? Přednáška v Hospodářské komoře, pár účastníků vzít mohu.


(3) FOREX A KRYPTOMĚNY:

Čím výš bude cena jakékoliv investice, tím více se bude objevovat lidí, kteří „jí rozumí“ (nemovitosti jsou dnes důkazem). Kryptosvět a jeho měny jsou stále hlavně spekulace, byť s velmi zajímavým potenciálem. A co to vlastně je, ta kryptoměna… jak název napovídá: krypto-měna = měna, která je zašifrovaná. A to, že je zašifrovaná, obvykle znamená, že nelze zmanipulovat jako klasická měna. Zároveň vám nebudu lhát, v online světě lze zmanipulovat vše a buď se to už stalo nebo to zatím neumíme. Na „šifrování“ se podílejí počítače všech uživatelů-těžařů a za to mají odměnu v podobě samotných kryptoměn. Velmi zjednodušeně řečeno.


(4) FUNKČNÍ TIP:

Spousta z vás už zná kartu Revolut. Já ji mám teprve pár měsíců, ale o to víc jsem nadšený. Z čeho nejvíce?

  • Funguje jako velmi levná směnárna a bez čekání. Dokonce i do kryptoměn, takže si můžete vyzkoušet mikro-investování s libovolnými penězi. PS: kupoval bych Ethereum kdyžtak.
  • Mezi uživateli si pošlete platby v řádu sekund, takže dělba útraty za večírek jde hned.
  • Můžete si nastavit stoploss a takeprofit u kterékoliv měny. „Když cena eura klesne pod 25 Kč, kup za 1000 Kč. Když stoupne přes 27 Kč, prodej všechna eura.“
  • Můžete mít libovolné množství měnových účtů. Jedeme do Pobaltí, tak mám připraveny účty pro Litvu, Lotyšsko, Švédsko i Dánsko.
  • Svému dlužníkovi pošlete odkaz z vyžádáním platby, kolik vám má poslat.

Máte-li chuť ji využít, použijte prosím můj odkaz, oba získáme 300 Kčhttps://revolut.com/referral/michalqqh9!G10D21. Děkuji 🙂


 

Petr Urs Bender: Nejde o to, co víte. Jde o to, jak s tím, co víte, naložíte.

 

Do dalších MiFiNo či společného potkání se mějte dobře.